Obiektywne i sprawdzone naukowo informacje o zdrowym życiu i suplementach diety.

Każdy z nas chce żyć zdrowo.

 

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć naturalne, pełnowartościowe i nieprzetworzone produkty, dzięki którym uzupełnimy niedobory witamin, minerałów i innych substancji niezbędnych dla zdrowia. Chcąc poprawić wydajność podczas treningu, wzmocnić system immunologiczny czy wspomóc leczenie chorób cywilizacyjnych takich jak choroby układu krążenia, alergii, przewlekłych stanów zapalnych, czy też nowotworów – często sięgamy po suplementy diety.

Często słyszymy, że powinniśmy przyjmować liczne witaminy i suplementy. Ale czy jest to dla nas bezpieczne i zdrowe? Jeśli odżywiamy się regularnie, wraz z jedzeniem dostarczamy organizmowi wystarczające ilości wszystkich witamin i minerałów. Istnieje jednak coraz więcej dowodów, na to, że wybrane suplementy przynoszą jeszcze większe korzyści naszemu zdrowiu.

Stworzyliśmy zdrowie360.com. po to, aby przekazywać tylko rzetelne, obiektywne informacje poparte badaniami naukowymi na temat zdrowego stylu życia, odżywiania i suplementów diety.

Każdy artykuł na stronie zdrowie360.com jest efektem rzetelnej analizy dostępnych badań naukowych, w tym również badań klinicznych oraz przeglądu publikacji w czasopismach naukowych. Skupiamy się głównie na publikacjach przedstawiających badania na ludziach, gdyż te przeprowadzone w probówce (in vitro) lub na zwierzętach, często nie przynoszą oczekiwanych korzyści.

Każdy temat został opracowany przez naszych specjalistów według jednolitego szablonu, który w sposób zrozumiały przekazuje informacje na temat działania i dawkowania danego suplementu, którego działanie jest naukowo potwierdzone. Każdy z przedstawionych suplementów oparty jest na bibliografii naukowej.

 

Zespół naukowy zdrowie360

mgr Aleksandra Nowak

mgr Aleksandra Nowak

Redaktor Naukowy

Ukończyła studia Biotechnologii Medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Swoją karierę naukową kontynuuje w ramach studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Doświadczenie redaktorskie zdobyła w dużym wydawnictwie naukowym, gdzie pełni rolę redaktora naczelnego w dwóch czasopismach publikujących w obszarze medycyny i Life Science. Jest współautorem licznych publikacji i doniesień zjazdowych.

dr Irmina Grzegorek

dr Irmina Grzegorek

Redaktor Naukowy

Ukończyła studia magisterskie z zakresu biotechnologii medycznej oraz studia doktoranckie z zakresu histologii I biologii komórki na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W międzyczasie, pogłębiając swoją wiedzę i zainteresowania, ukończyła również 2-letnią szkołę farmaceutyczną. Irmina ma ponad 5 lat doświadczenia w badaniach naukowych oraz 3 lata doświadczenia redaktorskiego w wydawnictwie naukowym. Na co dzień zajmuje się zarządzaniem czasopismami naukowymi w tematyce medyczno-biologicznej. W wolnych chwilach pisze artykuły o suplementach diety, oparte na aktualnej wiedzy medycznej z przeprowadzonych do tej pory badań klinicznych.

Dzięki zdrowie360.com oszczędzisz swój czas w poszukiwaniu i gromadzeniu informacji na temat zdrowego stylu życia, zrobiliśmy to dla Ciebie!

 

Zapraszamy do korzystania z bazy wiedzy zgromadzonej na zdrowie360.com.
Zdrowy wybór to świadomy wybór.

Zespół Zdrowie360.com

Pin It on Pinterest

Share This